طراحی سایت مبل

طراحی سایت مبلمان- طراحی وب سایت مبلمان

طراحی سایت مبلمان

امروزه با توجه به فراگیر شدن اینترنت و جا افتادن فرهنگ خرید آنلاین در بین بیشتر مردم کشور ما، طراحی سایت مبلمان برای این گروه شغلی، یک مزیت نیست؛ بلکه یک ضرورت است که نباید از آن غافل شوید.

شاید تا دو یا سه سال پیش به شما به عنوان دارنده یک فروشگاه مبلمان فقط توصیه می شد که کسب و کار خود را آنلاین کنید و انجام این کار چه مزیت هایی دارد. اما یکسال اخیر به ویژه پس از شیوع ویروس کرونا، نمی توان فقط به توصیه اکتفا کرد؛ بلکه باید طراحی سایت مبلمان را یک اقدام ضروری برای کسب و کارتان بیان کرد.

طراحی سایت مبل
طراحی سایت مبلمان

چرا طراحی سایت مبلمان ضروری است؟

همان طور که بیان کردیم در حال حاضر طراحی سایت برای همه کسب و کارها از جمله برای فروشگاه مبلمان یک ضرورت است. این ضرورت برای صنف مبلمان حتی بیشتر حس می شود.

دلایلی که طراحی وب سایت مبلمان را به یکی از کارهای ضروری در این صنعت تبدیل کرده است به شرح زیر می باشد:

 • گسترش فرهنگ خرید آنلاین در بین مردم و اعتماد بیشتر آنها به فروشگاه های اینترنتی
 • استفاده از وب برای دیدن مدل های کالاهای مورد نیاز خود از جمله مبلمان توسط بخش زیادی از مشتریان
 • مراجعه کمتر مشتریان به فروشگاه ها برای دیدن مدل های مبلمان و یا خرید آن
 • عدم نمایش تمامی مدل های مبلمان در فروشگاه به صورت فیزیکی به دلیل محدودیت فضا
 • امکان نمایش تمامی مدل ها، طرح ها و رنگ های مبلمان در وب سایت بدون هیچ گونه محدودیتی
 • امکان قرار دادن عکس های جذاب و حرفه ای از مبلمان به منظور جلب توجه بیشتر مخاطبان
 • امکان قرار دادن فیلم از فضای فروشگاه و معرفی خودتان به مشتریان
 • امکان فروش و معرفی محصولات خود به هزاران مشتری در سراسر کشور
 • برندسازی و یک راه تبلیغاتی مناسب برای هر چه بیشتر کردن فروش
 • فعالیت جدی و حرفه ای بسیاری از فروشگاه های مبلمان و رقبای شما در فضای وب
 • بالا بردن پرستیژ کاری با ارائه آدرس سایت خود به مشتریان حضوری

تمام موارد ذکر شده در بالا، ضرورت های یک طراحی سایت مبلمان را نشان می دهد. نداشتن یک سایت حرفه ای و مناسب، شما را از مزیت های فضای مجازی؛ محروم می کند و از رقبا عقب می اندازد.

ویژگی های طراحی وب سایت مبلمان

پیش تر در مورد ضرورت و مزیت های طراحی سایت صحبت کردیم. اما نکته اساسی و مهم در این ارتباط این است که هر وب سایتی نمی تواند بر روی کسب و کار شما تاثیر مثبت داشته باشد و فروش شما را متحول کند. بلکه سایتی می تواند این تاثیرات مثبت را بر روی کسب و کار شما داشته باشد که به خوبی مطابق با اصول و استاندارد، طراحی شده باشد.

یک سایت طراحی شده استاندارد و حرفه ای  برای فروشگاه مبلمان باید حداقل ویژگی های زیر را داشته باشد:

سرعت مناسب سایت

یک سایت مبلمان باید از سرعت مناسبی برخوردار باشد. عدم سرعت مناسب، موجب ترک کاربر از سایت می شود. سرعت ایده آل برای لود صفحات، کمتر از 7 ثانیه است.

ریسپانسیو و یا واکنش گرا بودن سایت

بسیاری از کاربران فضای مجازی از موبایل خود برای فعالیت در فضای مجازی استفاده می کنند. گوشی های موبایل در همه زمان و هر مکانی همراه افراد بوده و استفاده از آن آسان است.

طراحی سایت مبلمان حرفه‌ای، باید ریسپانسیو و در دستگاه های مختلف از موبایل؛ قابلیت نمایش با حفظ اندازه ها و فونت را داشته باشد.

رعایت اصول سئو در طراحی سایت

سئو برای بالا بردن رتبه سایت مبلمان ضروری است. بخشی از اقدامات سئو سایت، به طراحی سایت مرتبط می شود. طراحی سایت باید حتما به شکلی انجام شود که موارد تاثیر گذار در سئو در آن رعایت شود.

کدنویسی بهینه سایت

بهینه بودن کدنویسی، هم در سرعت سایت موثر است و هم در سئو سایت که باید حتما مورد توجه قرار گیرد.

امنیت سایت

سایتی که امنیت لازم را نداشته باشد، هیچ ارزشی ندارد. در طراحی سایت مبلمان با توجه به دارا بودن درگاه پرداخت آنلاین، باید امنیت اطلاعات کاربران حفظ شود. همچنین باید امنیت سایت به قدری باشد، که سایت را در معرض هک شدن قرار ندهد.

جمع بندی

موارد ارائه شده در این مطلب، اطلاعاتی خلاصه و ساده بود تا شما از طراحی وب‌ سایت مبلمان و موارد مهم مرتبط با آن، اطلاعات کافی را به دست آورید و بتوانید بهترین تصمیم را برای کسب و کار خود بگیرید.

در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در مورد طراحی سایت مبلمان و یا سفارش طراحی سایت اختصاصی مبلمان می توانید با مشاوران تماس حاصل نمایید.